Фіброцементний сайдинг – це різновид сучасних фасадних панелей, виготовлених із спресованого за високої температури фіброцементу. Даний матеріал є екологічно чистим, оскільки складається з піску, цементу, сполучних волокон, води і повітря, тобто з абсолютно нешкідливих для людини компонентів.
Висока міцність фіброцементних панелей забезпечується завдяки автоклавуванню, що надає їх структурі високий рівень однорідності. Фіброцементний сайдинг, як і традиційний вініловий сайдинг, має вигляд вагонки, пофарбованої акрилатними фарбами різних кольорів, що забезпечують йому високу довговічність.
Переваги фіброцементного сайдингу та його недоліки
Популярність даних оздоблювальних панелей обумовлена великим набором властивих їм переваг, до основних з яких слід зарахувати:
- експлуатаційну довговічність;
- здатність забезпечувати високий рівень тепло- та шумоізоляції;
- простоту встановлення;
- екологічність;
- здатність самоочищатися, що виявляється у акумулюванні забруднень лише з поверхні, звідки вони легко змиваються опадами;
- пожежна безпека;
- незначну питому масу.
Хоча кількість недоліків цього матеріалу досить невелика, їх все ж таки необхідно брати до уваги, вирішивши використовувати фіброцементний сайдинг для обробки фасаду свого будинку. До основних недоліків відносяться:
- низька удароміцність, що ускладнює транспортування та монтаж;
- здатність вбирати вологу, що обумовлює можливість візуально помітних деформацій;
- складність різання.
Застосування фіброцементних панелей
Сайдинг з фіброцементу в основному використовується для облаштування та декорування вентильованих та звичайних фасадів приватних будинків, котеджів, лазень, адміністративних будівель, а також будівель будь-якого іншого призначення. Фіброцементні панелі знаходять широке застосування і в області багатоповерхового будівництва, де за їх допомогою виконується обробка окремих фасадних елементів. Досить поширене використання даного матеріалу та при підшивці карнизних звисів.
Таким чином, фіброцементний сайдинг є відмінним матеріалом для обробки фасадів, що захищає їх від негативного впливу метеорологічних явищ та сонячних променів.