001Будівельні матеріали чимось схожі на футбольні команди. Вони так само мають своїх фанатів, прихильників, так само руйнують або виправдовують пов'язані з ними очікування. Але при цьому завжди є загальновизнані «чемпіони», використання яких у будівництві вважається і хорошим тоном, і повністю виправданим з практичної точки зору. Одним із таких матеріалів є покрівля з бітумної черепиці.

Битумна черепиця – це покриття із сегментованих багатошарових полотен. Займає проміжне місце між твердими видами покрівлі та м'якими рулонними. Поєднує в собі переваги і тих, і інших, зате позбавлено їхніх недоліків.

 

Відмінні особливості

  • Довговічність. Через те, що до складу бітумної черепиці входять тільки полімерні матеріали і бітум, вона не схильна до ні гниття, ні корозії, ні дії грибка і плісняви, зате характеризується низьким ступенем теплової деформації та мінімальним коефіцієнтом теплового розширення. За рахунок цих якостей може застосовуватись у зонах практично з будь-яким кліматом.
  • Простота монтажу. Незважаючи на те, що вести його таки бажано фахівцям, впорається і людина без кваліфікації та досвіду. Позитивним моментом є і те, що не потрібний складний або дорогий інструмент, а технологія є абсолютно безвідходною.
  • Невелика питома вага. М'яка покрівля – це легкий матеріал, тому він створює невелике навантаження та дозволяє отримати значну економію за рахунок використання менш масивних несучих елементів – крокв, каркасів тощо.
  • Відмінні гідроізоляційні властивості. За умови правильного якісного монтажу протікання цілком виключено.
  • Гарна звукоізоляція. У полотнах застосовані м'які матеріали, тому дах, покритий ними, не «бунить», не гуркотить, навіть у дощ та град не дозволяє звукам ззовні проникати у приміщення.
  • Можливість монтажу на поверхні будь-якого профілю. Укладання м'якої покрівлі легко виробляється на будь-які, навіть найскладніші, поверхні.
  • Загальна естетичність, різноманітність форм та забарвлень. Виробники пропонують бітумну черепицю всіляких кольорів, фантазія розробників не скута ніякими рамками, тому завжди є багатий вибір як по гамі, так і за формою. Дахи з акуратно укладеною бітумно-полімерною плиткою виглядають дуже красиво.

 

Будова

002Настав час розкрити секрет того, як влаштована м'яка черепиця. На кроквяний каркас укладається спочатку теплоізоляція, а потім основа з дощок, вологостійкої фанери або OSB-плит. Зовнішнім шаром є укладені у певній послідовності черепичні пластини. Кожна з них є «пирігом» з двох шарів тканинного матеріалу (зазвичай це склотканина), бітумного прошарку між ними, зовнішнього покриття з мінеральної або базальтової крихти, а також клейового шару знизу. Зустрічається варіант з одним шаром склотканини.

 

Монтаж покрівлі з бітумної черепиці

Є одне важливе правило: до укладання черепиці має бути ретельно підготовлена основа. Монтаж завжди починають із середини нижнього краю кожного схилу даху, насамперед укладаючи карнизну черепицю прямокутної форми. Потім один за одним горизонтальні ряди піднімають вище та вище, накладаючи край кожного наступного на попередній.

003Процес укладання полягає в тому, що з клейового шару видаляється захисна плівка, потім клей підігрівається феном і смуга закріплюється за місцем. По верхньому краю вбиваються оцинковані цвяхи, які згодом будуть закриті гонтом наступного ряду. Максимальної міцності кріплення досягає після того, як дах буде прогрітий сонцем і смуги склеяться один з одним та основою.

Незважаючи на те, що на сучасному ринку будівельних матеріалів є дуже великий вибір, м'яка бітумна черепиця користується великою популярністю за рахунок своєї якості та порівняно невисокої вартості.

Попередня публікація Аргументи на користь натуральної черепиці BRAAS
Наступний пост Як вибрати плитку для басейну

Коментарі

ukУкраїнська