Інструкція з монтажу водостоку російською мовою
1. Відстань між опорами водостоку 50-70 див. Зробіть у першій дошці обрешітки парні надрізи по ширині опори, виберіть посадочні місця стамескою, щоб опори можна було встановити в дошку обрешітки.
2. Зорієнтуйте першу опору жолоба по відношенню до черепиці так, щоб нижній край черепиці нависав над жолобом на 1/3 його ширини. Встановити останню опору таким чином, щоб ухил становив 2-3 см на 10 метрів ринви.
3. Натягніть шнур-причалку між кінцевими опорами (найнижчою та найвищою монтажною точкою).
4. По шнуру ще раз перевірте ухил: на 10 метрів довжини ринви він повинен становити 2-3 см.
5. Решту опори водостоку слід встановити точно по шнуру-причалці, а також виміряти довжину кожної опори і відзначити на них місця згину.
6. Перед встановленням опор водостоку необхідно вигнути їх за зробленими відмітками. Вигинати найпростіше великими універсальними пасатижами або в лещатах.
7. Вигнуті опори ринв водостоку встановіть на дошці обрешітки за допомогою шурупів або цвяхів відповідного розміру.
8. Обріжте ринву ножівкою по металу на потрібну довжину і покладіть в опору. Встановіть торцеву заглушку на кінець ринви.
9. Посуньте водовідвідний патрубок на жолоб і розмітте місце під виріз отвору для зливу води.
10. Випиляти отвір для зливу води можна дуже швидко і точно за допомогою циліндричної пили-насадки або дрібнозубчастої пили.
11. Видаліть задирки з місця спила і навісьте водовідвідний патрубок гачками на задню відбортовку жолоба і зафіксуйте загин за переднє ребро водостоку.
12. Жолоби з'єднаються за допомогою з'єднувальних підкладок. Потрібна відстань між кінцями жолобів визначається маркуванням на сполучній підкладці.
13. З'єднувальна підкладка надягається на задню відбортовку жолоба і засувається загином за переднє ребро водостоку. Зверніть увагу на маркування: система «гребінь – паз»!
14. Додатковий захист від дощової води та снігу забезпечують карнизні пластини. При монтажі пластина зачіпляється за задню відбортовку жолоба і кріпиться до решетування толевими цвяхами.
15. Зібраний водостічний жолоб надає даху закінченого зовнішнього вигляду та захищає стіни та фундамент від вологи.
16. Щоб система «гребінь – паз» фірми «Марлей» спрацювала, необхідно зафіксувати кожен жолоб у його середині. Залежно від варіантів це можна зробити за допомогою шурупа, вкрученого через пластмасовий тримач у відбирання ринви (№1)або шляхом надрізу заднього відбортування (№ 2) і загину фіксуючої пластини у виріз (№ 3).
17. На трубу випускного патрубка надягніть коліно і виміряйте відстань до іншого коліна. При цьому слід врахувати глибину посадки в 4 см і відстань від стіни будинку. При невеликих звисах даху два коліна з'єднуються безпосередньо з'єднувачем колін.
18. Водостічні труби фірми «Марлей» можна легко і швидко пиляти дрібнозубчастими пилками. Порада: щоб отримати зріз під прямим кутом, скористайтесь стулом.
19. Місця розпилювання труб необхідно зачистити, видаливши задирки. Особливо під час встановлення збірки дощової води фірми «Марлей» це може забезпечити збирання значно більших обсягів води.
20. Окремі деталі системи ринв просто з'єднуються між собою встик. Завдяки порівняно великій глибині стикувального з'єднання ніяких ущільнювачів не потрібно.
21. Кріплення труб здійснюється за допомогою хомутів, що встановлюються на стіні з використанням дюбелів. Хомути можуть монтуватися для жорсткого та вільного кріплення труби.
22. За допомогою хомута у варіанті жорсткого кріплення водостічна труба фіксується у верхньому кінці. При цьому вушка хомута пригвинчуються з одного боку римболта, встановленого в стіні. В результаті труба фіксується в цьому місці. Відстань між хомутами має становити 2 – 2,5 метри.
23. Хомути у варіанті вільного кріплення ринви утримують її в середній і нижній частинах. Для цього вушка хомута встановлюються з двох боків головки римболта. У цьому випадку труба може вільно пересуватися вгору-вниз у хомуті при зміні її довжини внаслідок температурних коливань.
24. За допомогою хомута у варіанті жорсткого кріплення водостічна труба фіксується у верхньому кінці. При цьому вушка хомута пригвинчуються з одного боку римболта, встановленого в стіні. В результаті труба фіксується в цьому місці. Відстань між хомутами має становити 2 – 2,5 метри.