Високотемпературна теплоізоляція

Завдяки тому, що при виробництві даного типу ізоляції використовується сировина мінерального походження вона має підвищені характеристики термостійкості. Ця особливість дозволяє застосовувати його в місцях, де від матеріалів вимагається винятковий опір теплу, як, наприклад, у камінах або котельнях.

Сортування за замовчуванням
    9

      Переглянути як: Сітка Список

      Ті, хто мають у пріоритеті бажання зберегти тепло та заощадити кошти, активно шукають способи для досягнення цих цілей. Задовольнити їх допоможе високотемпературна теплоізоляція. Вона є чудовим матеріалом для збереження тепла.

      Що являє собою високотемпературна теплоізоляція

      На сучасному ринку представлений великий спектр матеріалів, які можна використовувати для ізоляції. Речовини, з яких виготовляється теплоізоляція завдяки специфічному хімічному складу, здатні витримувати вплив високих температур. Всі види матеріалів для теплоізоляції відрізняються між собою складом сировини, а також способом виробництва.

      Для безпеки майна важливим є правильний вибір матеріалу. Від цього також залежить, чи будуть повномасштабні використовуватися його властивості. У цій сфері вони представлені таким переліком: базальт, каучук, спінений пінополіетилен, пінополіуретан, перліт, мінеральна вата. Матеріал може відрізнятися товщиною та діаметром.

      Види матеріалів високотемпературної теплоізоляції

      Мінеральна вата давно використовується для ізоляції. Вона може продаватися у вигляді плит та полотна. Популярність її використання пов'язана із невисокою вартістю.

      Перліт та вермікуліт мають структуру гранул. Однак їх використання у теплоізоляції можливе лише у суміші з іншими речовинами.

      Одним із найпопулярніших у застосуванні є базальтовий теплоізоляційний матеріал. Він є поширеним завдяки таким своїм показникам як: універсальність застосування, безпека у використанні, здатність витримувати високу температуру.

      Вибір конкретного залежить від того, де саме ви збираєтеся його застосувати. Так, наприклад, для теплоізоляції гарячих приміщень (бані, сушарка тощо) ефективно застосовується базальтова високотемпературна теплоізоляція. Щоб досягти максимального ефекту теплоізоляції у разі прокладання труб на повітрі, краще використовувати матеріал з алюмінієвим покриттям, наприклад пінополіуретан.

      Форма та структура матеріалу

      Форма та структура будь-якого вогнетривкого матеріалу пов'язана з їх агрегатним станом. Це впливає на зручність застосування певного матеріалу у конкретній сфері. На ринку існують такі їх види: плиткові, рідкі спінюються, каркасні, сипкі та рулонні.
      Якщо говорити конкретніше, то:

      • плиткові і рідкі спінюються часто використовуються при здійсненні різноманітних будівельних робіт;
      • сипучі зазвичай застосовуються як домішка до інших речовин при внутрішній обробці;
      • каркасний має місце при будівництві, а саме під час будівництва великих об'єктів, проте стосується інженерної ізоляції;
      • рулонний має універсальний спосіб застосування, що пов'язаний з його простотою та зручністю, а також здатністю обернути будь-яку конструкцію.

      При виборі ізолюючого матеріалу необхідно орієнтуватися на такі характеристики:

      • зовнішній вигляд матеріалу та його агрегатний стан;
      • товщина: вибір грубого або тонкого матеріалу залежить від того, де потрібно буде його використовувати (наприклад, для труб ми можемо використовувати фольгу, а для заповнення порожнеч у вогнетривких конструкціях – мати, яка є товщою порівняно з фольгою);
      • густину необхідного матеріалу потрібно визначати з очікуваного навантаження на нього будівельної конструкції;
      • також необхідно звертати увагу на спосіб виготовлення.

      Де можна його застосувати?

      Насамперед варто відзначити, що він має широку сферу застосування як у господарській діяльності, так і для задоволення індивідуальних потреб.

      Матеріал для теплоізоляції активно застосовується в галузях, де є необхідність протипожежного захисту, а саме:

      • енергетика;
      • металургія;
      • машинобудування;
      • будівництво (частим є застосування у житловому та промисловому будівництві вогнезахисних перегородок).

      У комунальній сфері ефективно здійснюється застосування теплоізоляції для:

      • різного виду обладнання;
      • трубопроводів.

      В індивідуальному малоповерховому будівництві використовується відповідний матеріал для захисту труб, утеплення стін, фасадів та інших елементів будівлі та об'єктів, пов'язаних із ним.

      ukУкраїнська