Металочерепиця чи шифер чим краще перекрити дах

Шифер та металочерепиця найчастіше зустрічаються на дахах будинків. Який із цих матеріалів кращий? Їхні переваги, недоліки та особливості монтажу допоможуть визначитися з вибором.

Металочерепиця

Для облицювання дахів купують близько 70% металочерепиці. Інші 30% продажів – це класичний шифер та інші матеріали.

Металочерепицю частіше вибирають, бо:

  • Вона важить трохи в порівнянні з шифером та підійде для будинків з неглибоким фундаментом. Не потрібно будувати потужні крокви.
  • Доступні як листи, так і модулі меншого розміру.
  • Її легко нарізати, щоб облицьовувати форми дахів зі складною конструкцією.
  • Матеріал стійкий до перепадів температур, ударів граду.
  • Гнучкість поєднується із міцністю: основа не зламається при навантаженні.
  • Листи не вимагають спеціальних умов доставки, вони мають форму, не тріскаються.

Коричнева металочерепиця на даху будинку

Таке облицювання для дахів виготовляють із металевої основи, зміцнювальних та антикорозійних компонентів. Листи та модулі відрізняються за структурою, текстурою, кольором та особливостями використання.

Основа

Від неї залежать властивості облицювання: міцність, гнучкість, стійкість до іржі. Застосовуються такі види металів:

  • Оцинкована сталь, покрита антикорозійним складом. Тильна сторона пластин захищена лаком, лицьова – кількома шарами полімерів. Фінішне покриття імітує різні текстури, пофарбоване насичені кольори.
  • Алюміній стійкий до корозії. Такі вироби легші за сталеві. Вони вкриті полімерами.
  • Мідь, що не потребує покриття, робить вигляд дахів розкішним. Укладена черепиця покривається природним захисним шаром, патиною, стає стійкішою до атмосферних впливів і виглядає ще привабливіше. Мідь застосовують рідко через високу вартість та складність в установці.

Чи притягує дах металочерепиці грозові блискавки

На нашому сайті у розділі «Металочерепиця» представлений вибір модульної і листової металочерепиці. В описах наведено характеристики кожної моделі, умови використання, відео-огляди та відгуки. Це допоможе вам визначитись із вибором.

Мінуси металочерепиці компенсовані!

Металеві листи вигідні легкістю, міцністю та простотою монтажу. Покриття приймає температуру довкілля, у ньому збирається конденсат, і звуки дощу не гасяться, а чути дзвінко. Для проблем металочерепиці є рішення.

Тепло- та гідроізоляція

Металеві дахи нагріваються сонцем і промерзають у холодну погоду. Влітку в будинку не буде надто спекотно, а взимку від стелі не потягне холодом, якщо подбати про ізоляцію під металочерепицею.

Перфоровані гідробар'єри, поліпропіленові плівки з геотекстильним шаром або супердифузних мембран не пропускають вологу в утеплювач. Вона конденсується на поверхні ізоляції або вбирається у матеріал та випаровується через систему примусової вентиляції.

Утеплювачі зі скловати, пінополіуретану, базальтових матів, ековати або інших матеріалів не пропустять холоду. Вивчивши особливості гідроізоляції та утеплення, вдасться вибрати підходящий для свого будинку метод.

Порада від професіоналів: саму якісну звукоізоляцію покрівлі дає покриття шаром мінеральної вати 200 мм.

Шумоізоляція

Метал – матеріал із високим рівнем шуму. Стукання крапель дощу чути, а град звучить дуже голосно. Якщо металочерепиця покладена з помилками – гуркіт і стукіт будуть дискомфортними. Рівномірне переріз брусків обрешітки, правильно розподілені кріплення, великий кут нахилу знижують шумність даху. Довіряйте монтаж металочерепиці професіоналам!

Низька та висока шумоізоляція металочерепиці

Звуки поглинає теплоізолятор. Вибираючи його, ознайомтеся з коефіцієнтом шумопоглинання. Існує кілька технік укладання утеплювача. Вибирайте ту, що підійде для даху вашого будинку.

На що звернути увагу, вибираючи металочерепицю?

Вироби перевіряють за декількома характеристиками:

  • За товщиною листа. Стандарт – 0,5 мм. Якщо показник менший, лист легший, але менш міцний.
  • За ступенем оцинкування металу. Стандарт - 275 грм/м2. Така металочерепиця захищена від іржі.
  • На вигляд покриття. Найчастіше застосовують глянсовий або матовий поліестер. Пурал вважається більш стійким до подряпин. Чим товстіший шар декоративного покриття, тим надійніший захист від пошкоджень.
  • За зміцнюючими компонентами. Алюмоцинкове покриття робить основу листів міцнішим. Шар ґрунтовки не менше 15 мкм убереже метал від дії вологи.

Шифер

Так називаються облицювальні пластини для даху з природного сланцю, азбестоцементу, пластику та ін. Матеріали відрізняються за характеристиками. Найчастіше використовують недорогий шифер із азбестоцементу: хвилясті або гладкі листи сірого кольору або покриті захисними фарбами.

Увага! Коли при монтажі шифер з амфіол-азбесту розрізають і свердлять, утворюється канцерогенний пил. Дах із такого матеріалу не шкодить здоров'ю людини.

Вогнетривкий шифер не нагрівається і має гарну звукоізоляцію. Цей крихкий матеріал перевозять та піднімають на місце установки дбайливо. Аркуш важить близько 20 кг. Облицьований дах важкий, тому застосовується для будинків з глибоким фундаментом та потужними кроквами.

Шифер заростає мохом, грибком або пліснявою, темніє від пилу, залишків опалого листя. Облицювання обробляють фунгіцидними засобами.

Шифер покривається мохом та грибком

І все-таки: що краще, металочерепиця чи шифер?

Ні той, ні інший варіант не є ідеальними. Розгляньте переваги та недоліки цих матеріалів. Дізнайтеся більше про особливості монтажу шиферу та металочерепиці. Те, що у азбестоцементних листів велика вага компенсується глибоким фундаментом та посиленою кроквяною системою. Якщо у будинку слабка база, підійдуть варіанти металочерепиці або інших легких матеріалів. Недоліки листів зі сталі або алюмінію усунути простіше: утеплювач одночасно забезпечує терморегуляцію та шумоізоляцію.

Вирішуючи, який вибрати матеріал для даху, врахуйте кілька порад:

  • Проаналізуйте особливості покрівлі. Якщо її ухил менше 14 градусів, посилюють кроквяну систему, скорочують відстань між кріпленнями, герметизують горизонтальні та вертикальні стики металочерепиці. Якщо фундамент та крокви витримають велику вагу, використовують шифер.
  • Для даху складної конструкції з декоративними вигинами шифер не підійде, оскільки його листи не розрізають. Застосовують модульну металочерепицю. Профілі завдовжки 700 мм легше скомбінувати на складних ділянках, вежах і згинах.
  • Наскільки міцні опори та фундамент? Слабка основа може не витримати вагу даху із шиферу. Підійде металочерепиця чи бітумний матеріал.
  • Зверніть увагу, наскільки низька і висока температура буває на вулиці, яка середня вологість. Вибирайте облицювання, яке витримає особливості клімату.
  • Купуючи шифер або металочерепицю, перевіряйте у продавця сертифікат якості.

Вибирайте матеріал для даху, враховуючи його плюси та мінуси, міцність фундаменту та крокв, зручність монтажу. Тоді вдасться знайти оптимальний варіант для будинку чи іншої споруди, і обійдеться без неприємних несподіванок.

Попередня публікація Автомобіль із черепиці
Наступний пост Новинка: Алюмінієва металочерепиця

Коментарі

ukУкраїнська