Монтаж цементно-піщаної черепиці починається з пристрою решетування та гідроізоляції. Гідроізоляційна плівка кріпиться до кроквяної системи за допомогою цвяхів з широким капелюшком або скоб будівельного степлера. При влаштуванні гідроізоляції необхідно врахувати такі фактори:

  • Плівку не рекомендується встановлювати у натяг. Необхідно забезпечити провисання на 2-3 см, що дасть вентиляцію простору та відведення сконденсованої вологи у водостічний лоток через карнизну планку;
  • Окремі полотна укладаються паралельно карнизу з перекриттям між ними не менше 15 см. Для більш надійного кріплення, яке не пошкодить плівку, рекомендується застосовувати притискні рейки;
  • Якщо планується створити утеплене горище або мансардний поверх, то між утеплювачем та максимальним провисанням плівки має бути вентиляційний зазор не менше 5 см, що забезпечить достатню циркуляцію повітря;
  • Для матеріалу обрешітки, як правило, використовуються дерев'яні бруски та перерізи 30х50 мм. Крок установки залежить від розміру конкретного виду черепиці та варіюється в діапазоні 32-39 см.

Інструкція по монтажу цементно-піщаної черепиці в Одесі.

Підготовчі роботи

При самостійному влаштуванні черепичної покрівлі необхідно суворо дотримуватися послідовності виконання робіт. Розміщення елементів на покрівлі починається з нижнього правого кута з подальшим укладанням черепиці вздовж лінії карниза. Тобто, місце роботи пересувається у горизонтальному напрямку праворуч наліво, а по вертикалі монтаж виконується знизу вгору, у напрямку до коника даху. При цьому спочатку встановлюється верхній і нижній ряд схилу, а також торцеві вертикальні ряди. А потім заповнюється простір усередині периметра.

Оптимальним вважається кут нахилу даху для цементно-піщаної черепиці, що знаходиться в діапазоні 22-65°. Такий нахил дає захист від дощу та вітру, а також схід снігу. Якщо має бути пристрій покрівлі, яка знаходиться поза оптимальним діапазоном: 12°-22° або 65°-90°. Рекомендується влаштувати додаткову гідроізоляцію. Як додатковий захист від вологи можна використовувати плівку або гідроізоляцію, що наплавляється. Крім того, необхідно суттєво посилити решетування, цементно-піщана черепиця є досить важким будівельним елементом. Незалежно від кута нахилу кріплення окремих елементів здійснюється через один. Доставка черепиці до місця виконання робіт здійснюється автоматичним витягом або будівельним краном. Піднімати відразу весь піддон і встановлювати його на кроквяну систему категорично не рекомендується виробником. Для розподілу навантаження на крокви цементно-піщану черепицю розкладає по всій території даху партіями по 5-6 штук.

Технологія монтажу цементно-піщаної черепиці

Інструкція по монтажу цементно-піщаної черепиці

  • Черепиця по периметру схилу вся прихоплюється кріпленнями.
  • Більшість виробників роблять місця під технологічні отвори, але не формує їх. Отвори для кріплення необхідно акуратно висвердлити, пробивати їх з використанням підручних засобів, що категорично забороняється - це значно знижує міцність виробу.
  • При оптимальних кутах нахилу черепиця при укладанні на лати не закріплюється. При критичних кутах нахилу 12°-22° та 65°-90° елементи потребують додаткового закріплення. Як правило, це кожна друга черепиця. Кожна прикріплена черепиця утримуватиме елемент, що знаходиться праворуч і знизу.
  • Перша черепиця, що розміщується у правому нижньому кутку, встановлюється з урахуванням невеликого спуску за край схилу. Так само розміщується весь перший ряд. Щоб унеможливити попадання води необхідно, щоб остання в ряду черепиця виступала за межі стіни.
  • Щоб забезпечити вентиляцію міжгорищного простору (у разі нежилого горища). Свіже повітря втягується знизу і виходить з-під ковзанів.
  • Верх даху накривається спеціальною вентиляційною ковзаною черепицею. Кріплення здійснюється до конькового бруса за допомогою спеціальних утримувачів - клямерів. Між ковзаном і брусом встановлюється спеціальна вентиляційна стрічка, яка дає можливість вільно виходити повітря, але закриває доступ води до нижньої поверхні ковзана.
  • Бічна та конькова черепиця укладається з нахлестом не менше 120 мм.

Висновки

Цементно-піщана черепиця є класичним покрівельним матеріалом. Вона може бути використана для обробки більшості дахів простої та складної конфігурації. Завдяки різноманітності форм та кольорів можна використовувати за будь-яких стилів фасаду. Матеріал практично не має температурної деформації, що дозволяє здійснювати монтаж у зимовий період часу. Єдиним недоліком є значна вага покрівельного матеріалу та необхідність додаткового зміцнення кроквяної системи, що дещо піднімає вартість монтажу цементно-піщаної черепиці.

Попередня публікація Які полімерні покриття застосовують для захисту металочерепиці
Наступний пост Монтаж бітумної черепиці

Коментарі

ukУкраїнська