Монтаж бітумної черепиці, виготовлений за правильною технологією, безпосередньо впливає на тривалість експлуатації та основні технічні характеристики. Роботи слід виконувати поетапно, суворо дотримуючись інструкції, оскільки виконання кожного кроку важливо для створення надійного покрівельного покриття.
Завдяки своїм експлуатаційним показникам та простоті монтажу, цей покрівельний матеріал має широке поширення при влаштуванні складних багатогранних покрівель та при будівництві МАФів. Найчастіше самостійно здійснюється укладання бітумної черепиці на альтанці, в дачному та приватному індивідуальному будівництві.
Підготовка кроквяної системи
Стан кроквяної системи є одним з головних етапів у підготовці як укладання бітумної черепиці. Крокви повинні витримати не тільки вагу покрівельного матеріалу і суцільного решетування, але і снігове, і вітрове навантаження. Як правило, крок крокв для легкого даху беруть не більше метра. Дуже важливо обробити всі дерев'яні елементи конструкції антисептичними та антипіреновими просоченнями.
Між крокв встановлюються теплоізоляційні мати, поверх яких укладається гідроізоляційна плівка. Необхідно обов'язково передбачити зазор між гідроізоляцією та внутрішньою поверхнею покрівельного матеріалу. Для того щоб конденсат безперешкодно виводився за межі горищного приміщення.
Для цього необхідно встановити контрбрус, який прибивають паралельно крокв. Це створює вентиляційний канал, щоб видаляти надмірну вологу з-під покрівлі.
Підготовка основи
Згідно з інструкцією монтаж бітумної черепиці проводиться виключно на тверду і рівну основу. Для цього використовують часті решетування або суцільний настил їх ОСП або вологостійкої фанери. Усі елементи настилу фіксуються оцинкованими цвяхами.
Монтаж покрівлі з бітумної черепиці
Технологія монтажу бітумної черепиці, крім самого покрівельного матеріалу, вимагає використання таких компонентів:
- Ендовний килим - реалізується в нешироких рулонах, застосовується не тільки для додаткової гідроізоляції розжолобків, але і для посилення покрівлі в будь-яких інших особливо вразливих місцях (біля мансардних вікон, вентиляційних виходів тощо)
- Коньково-карнизна смуга - за складом абсолютно ідентична основному матеріалу, використовується при облаштуванні ковзанів, ребер та карнизів.
- Підкладковий шар - є фактично додатковим шаром гідроізоляції, який укладається безпосередньо на основу. Його застосування обов'язково за технологією.
Монтаж гнучкої черепиці здійснюється в такій послідовності:
Розстилається та кріпиться підкладковий килим. Він розгортається паралельно карнизу та кріпиться за допомогою будівельного степлера. По нижньому краю кріплення здійснюється з кроком 10 см, по верхньому - 40 см. Місця кріплення та з'єднання полотнищ між собою герметизуються за допомогою мастики.
Зверху монтуються планки за допомогою цвяхів з кроком 100 мм. Встановлюється карнизна смуга. З нижньої клейкої частини видаляється захисна плівка. Відступає від карнизної планки 1-2 см і фіксується стик встик.
ендовий килим складається з двох частин. Як нижня використовується додатковий шар гідроізоляції, яка фіксується степлером з кроком 20 см. Верхній шар повинен відповідати основному кольору покрівельного покриття.
ВАЖЛИВО! При виробництві бітумної черепиці допускається незначне відхилення відтінку залежність від виробничої лінії партії товару. Тому для запобігання нерівномірному фарбуванню слід перемішати гонти з 5-6 упаковок.
Монтаж слід починати посередині карнизного звису та пересуватися до торців. Для встановлення першого ряду потрібно відступити 10 мм від краю карнизної черепиці та, знявши захисну плівку, сильно притиснути до робочої поверхні. Виконати додаткову фіксацію 5-6 цвяхами.
Монтаж надалі здійснюється зі зсувом Ґонти на один або два пелюстки. Дійшовши до торця, бітумна черепиця приклеюється до торцевої планки, використовуючи мастику. Особливу увагу слід приділити щільності та якості приклеювання до місць стикування бітумної черепиці та стін, димарів, отворів, труб.
Висновки
Не рекомендується здійснювати монтаж бітумної черепиці взимку у снігову чи дощову погоду. При холодній, але сухій погоді допускається укладання покрівельного покриття, але з використанням будівельного фена для попереднього прогріву клейового шару.