Різні плівки для захисту від вітру та вологи застосовуються у будівництві досить давно. Однак багато будівельників ставляться до цих матеріалів як до надмірності, без якої можна обійтися. Така думка докорінно невірна. Головна причина необхідності використання плівкової ізоляції – захист теплоізоляційного матеріалу. Мембрани та плівка з різними властивостями може використовуватися як при влаштуванні підпокрівельного пирога в мансардних поверхах, так і при теплоізоляції стін, нежитлових покрівель, міжповерхових і цокольних перекриттів. Це значно знижує тепловтрати будівлі та збільшує термін експлуатації утеплювача.
Паробар'єр
Пароізоляційна плівка використовується найчастіше при облаштуванні утеплення покрівельних конструкцій. Встановлюється з боку теплих (житлових) приміщень та перешкоджає проникненню вологи у теплоізоляцію. Вибір конкретного виробу залежить від експлуатаційних параметрів теплоізоляційного матеріалу. Чим більш гігроскопічний утеплювач використовується, тим менш паропроникним має бути захист. Основною технічною характеристикою, за якою необхідно здійснювати вибір, є паропроникність. Якісним вважається паробар'єр, який має паропроникність у діапазоні 0,08 - 0,12 г/м2/добу. При цьому густина монолітної плівки повинна становити не менше 100 г/м2.
Гідробар'єр
Встановлюється із боку покрівельного матеріалу. Призначення – захист від вологи утеплювача та елементів будівельних конструкцій. Мікроперфорація на матеріалі зроблена для виведення вологого теплого повітря з товщі теплоізоляційного шару. Для запобігання утворенню конденсату між утеплювачем та плівкою необхідно виконати вентиляційний зазор 3-5 см між гідробар'єром та утеплювачем. Ту ж захисну функцію виконують супердифузійні мембрани. Щільність різних видів рулонної плівкової гідроізоляції може становити 85-100 г/м2. Паропроникність має бути не менше 40 г/м2/добу.
Антиконденсат
Рекомендується застосовувати у поєднанні з такими металевими покрівлями:
- Металочерепиця;
- Металопрофіль;
- Фальцеве покриття.
Основне призначення – запобігання утворенню впливу конденсату на внутрішню частину покрівельного матеріалу. Матеріал має двосторонню структуру. Одна сторона має ворс для вбирання вологи та її подальшого поступового випаровування, а інша гладка. При монтажі необхідно влаштувати вентиляційний зазор між утеплювачем і антиконденсатом.
Вітробар'єр
Як правило, цей елемент покрівельного пирога є комбінованим і виконує функції гідро та вітробар'єру. Також часто застосовується у вентильованих фасадах при обробці стін сайдингом і т.п. Якісні марки виробляються двошаровими, із зовнішнім шаром із спанбонду для додаткового захисту від впливу ультрафіолетового випромінювання. Це обов'язкова умова, так як за технологією влаштування покрівлі, ветробар'єр є першим захисним шаром під покрівельними матеріалами. І в процесі монтажу піддається найбільш інтенсивному впливу УФ-променів.