Зима завжди не за горами, а разом із нею — холодні житла та величезні рахунки за опалення. Теплоізоляція приміщення - це основа для економії, а тепле покриття підлоги може її забезпечити. Сьогодні розглянемо, як економити на рахунках і зробити будинок комфортнішим одночасно!
Типи підлогових покриттів
Сьогодні існує безліч різних підлогових покриттів: від тривіального лінолеуму до спеціального кольорового бетону. Кожне з них має свої недоліки та переваги. Давайте спробуємо знайти, які покриття для підлоги допоможуть зробити підлогу дійсно теплим і одночасно теплоізолювати житло.
До теплих зазвичай зараховують такі види підлогових покриттів:
- Дерево: паркет. Дошка, ламінат та інше;
- Кераміка: кахель, плитка тощо;
- Лінолеум;
- Ковролін.
Здавалося б, ковролін ще може зігріти, але як це можуть інші перелічені покриття? Відповідь проста: найважливіше в теплому покриття для підлоги — це шари теплоізоляції, встановлені під ним, а також система безпечного підігріву, що дозволяє економити.
Як зробити будь-яке покриття для підлоги - теплим і економним
Теплоізоляція підлоги - це прошарок із спеціальних матеріалів, які перешкоджають обміну температур бетону та приміщення. Влітку — така підлога залишатиметься прохолодною, а взимку зберігатиме тепло від обігріву приміщень.
Сьогоднішні технології дозволяють не тільки утеплити підлогу, а й дозволити йому самому підігрівати приміщення та зберігати комфортну для мешканців температуру. Це можливо завдяки системі теплої підлоги – спеціальному електричному підігріву, вмонтованому під покриття для підлоги. Його перевага в тому, що воно швидко нагріває приміщення, а теплоізоляція не дозволяє змінюватися температурі. Так, ви можете економити на опаленні свого будинку або квартири і мати теплу та комфортну підлогу навіть на кухні та ванній кімнаті, де класично використовується холодне керамічне покриття для підлоги.
Чи безпечна така система? Якісна ізоляція дроту для підігріву дозволяє застосовувати цю технологію навіть для дерев'яних покриттів для підлоги, будь то паркет, дошка або ламінат. Контроль за рівнем температури здійснюється за допомогою спеціального датчика, зазвичай вмонтованого у стіну. Однак існують і сучасні бездротові пристрої для контролю температури по всьому будинку. У тому числі, і теплих підлог.