Профнастил має широке застосування у будівництві. Залежно від марки, його можуть використовувати наступним чином:

  • Маркування НС - покрівельний (несуще-стінний). Використовується як покрівельний матеріал, для обробки стін та пристрою перекриттів. Листи мають найбільшу площу, висота гофрування та товщина металу середня.
  • Маркування С – фасадний (стіновий). Випускається у листах невеликого розміру для зручності монтажу. Товщина металу середня та мала, рельєф гофрування незначний. Використовується для влаштування огорож як декоративний матеріал при обшивці стін у системах сухого утеплення;
  • Маркування Н – несучий. Відрізняється максимальною товщиною металу, високим рельєфом гофри та наявністю додаткових борозенок, що надають матеріалу додаткову міцність. Використовується у таких випадках:
    • Влаштування незнімної опалубки;
    • Монтаж міжповерхових перекриттів;
    • Виготовлення хвірток, воріт та огорож збільшеної міцності;
    • Будівництво МАФів: гаражі, кіоски, склади тощо;
    • Покрівельний матеріал для прогонових конструкцій: ангари, склади, виробничі цехи і т.п.

Монтаж профнастилу на дах

Монтаж профнастилу для покрівлі здійснюється практично так само, як металочерепиці. Однак необхідно пам'ятати, що для металочерепиці ухил даху повинен становити щонайменше 14°, а профнастилом можна покривати горизонтальні поверхні.

Незалежно від того холодний підпокрівельний простір або утеплений під профнастил необхідно укласти гідроізоляційний матеріал, для того, щоб конденсат, що утворюється, не потрапив усередину приміщення. Плівку укладають паралельно карнизу рядами, просуваючись до коника даху. Нахлест шарів повинен становити не менше 10 см. частина гідроізоляційної плівки повинна бути виведена з-під листа профнастилу в жолоб водостічної системи.

montaz-profnastila-ot-evrokrovli

Для покрівлі використовують пофнастил із профілем не менше 35 мм висоти, для підвищення стійкості до снігових навантажень. Якщо кроквяна система буде обладнана суцільною решетуванням, то допускається використання стінового профнастилу марок С8/13/18/25. Для невеликих та середніх будівель рекомендується замовляти матеріал із довжиною листа, що дорівнює скату даху. Але при необхідності можна складати кілька коротких листів з нахлестом не менше 20 см. Якщо кут нахилу даху 6-11 °, необхідно здійснювати герметизацію горизонтальних стиків.

За інструкцією монтаж профнастилу починається з нижнього правого або лівого кута схилу. З виступом за лінію карнизу на 20-30 см (для марок С-44 чи Н60/75). Кріплення здійснюється самонарізними шурупами з антикорозійним цинковим покриттям. В обов'язковому порядку кріплення повинні бути оснащені шайбою ущільнювача. Відстань між прогонами залежить від марки виробу та кута нахилу покрівельного схилу. Дані наведені у таблиці:

Профнастил  Кут нахилу покрівлі, градуси Товщина листа, мм Крок обрешітки, мм Характерні риси монтажу
C-8 не менше ніж 15° 0,5;0,7 Суцільна решітка

По можливості нахльост в одну гофру 

C-18 більше 15 ° 0,5;0,7;0,8 Суцільна решітка, до 300мм

Нахльост в одну гофру 

C-25 більше 15 ° 0,5;0,7

Суцільна решітка, до 400мм 

Герметизація стиків 

C-44 від 6° 0,5;0,7

До 1000мм 

До 11° герметизація стиків 

C-60 від 6° 0,7;0,8

До 3000мм 

Для покрівлі промислових об'єктів 

C-75 від 6° 0,7;0,8;0,9

До 4000мм 

Для покрівлі промислових об'єктів, самонесучий профіль 

Кількість кріпильних засобів щонайменше 5-7 на 1 м2. Але вздовж коника листи кріпляться в кожну хвилю (нижню частину), а вздовж фронтону в кожен поперечний елемент решетування але на відстані не менше 300 мм.

Монтаж профнастилу на стіну

Існує кілька варіантів, коли необхідне облицювання стін профільованими листами:

  • При утепленні стін зведеної будівлі;
  • Як облицювання, як внутрішньої, так і зовнішньої, несучих конструкцій споруди;
  • Як стіна.

Кріплення профлиста на фасадну стіну можна здійснювати за допомогою дерев'яної решетування. Однак таке кріплення ненадійне, недовговічне і може бути використане тільки якщо стіна ідеально рівна. Рекомендується використовувати спеціальні кріпильні системи із металу. Вони складаються з кронштейнів та металевих профілів.

  • До стіни кріпляться кронштейни;
  • Здійснюється монтаж мінераловатних плит утеплювача та їхнє додаткове зміцнення тарілчастими дюбелями з поліаміду;
  • Потім встановлюється вітровологозахисна плівка;
  • До кронштейнів заклепками прикріплюють П образні вертикальні профілю. З їхньою допомогою здійснюється остаточне вирівнювання стіни; До профілів кріпляться горизонтальні напрямні;
  • Листи стінового профнастилу закріплюють самонарізними шурупами з ущільнювальними шайбами.

Якщо профнастил виконує функції не несучої стіни, що захищає приміщення від вітру та опадів, то монтаж здійснюється до стінових ригелів каркасу будівлі. Кріплення проводиться через хвилю в нижній прогин рельєфу. Стиковані листи скріплюються по всій довжині з'єднання за допомогою металевих заклепок з кроком 30 см.

Монтаж профнастилу на паркан

Для забору доцільно використати профнастил марок С-18/21. Крім того знадобляться труби круглого, але зручніше за квадратний переріз: на опори 60х60 мм, на лаги 40х20мм. Відстань між опорами має становити не більше 2,5-3 м. для забору висотою 2 м цілком достатньо заглиблення опор на 1-1,2 м. У ямках опори заливаються фундаментним «важким» бетоном, який необхідно витримати до 72 годин з моменту заливання .

profnastil-montaz-zabora

Лаги монтуються на опори паралельно поверхні ґрунту на відстані від землі 30-40 см перша та 1,3-1,5 м друга. Кріплення здійснюється за допомогою електрозварювання з подальшим обробленням місця зварювання антикорозійними складами.

Лист профнастилу піднімається над поверхнею ґрунту на висоту 5-10 см, стикується ванахлест на 1 хвилю. Кріплення здійснюється за допомогою гвинтів шурупів по металу через 2-3 хвилі.

Попередня публікація Особливості та монтаж композитної черепиці
Наступний пост Особливості монтажу керамічної черепиці

Коментарі

ukУкраїнська