Дерев'яні будинки завжди підкуповували своєю натуральністю та екологічністю. Практичні, легкі та надійні будови залишаються затребуваними у населення. Завершальним етапом у процесі будівництва дерев'яної споруди виступає влаштування покрівлі. Це досить складна і відповідальна робота, що вимагає участі кваліфікованих майстрів, здатних впоратися зі своїм завданням у короткі терміни.
Самостійний монтаж може призвести до несприятливих наслідків. По-перше, може постраждати зовнішній вигляд будинку, адже покрівля формує фінальний вигляд споруди. По-друге, внаслідок неякісної роботи можуть з'явитися протікання, і вода потрапить на несучі конструкції та внутрішні приміщення.
Як правильно підібрати форму даху?
Перед ухваленням остаточного рішення слід врахувати такі чинники:
- типові для вашої місцевості вітрові та снігові навантаження;
- матеріал будівництва;
- архітектурна ідея споруди;
- власні уподобання.
Необхідно враховувати і фінансову складову, оскільки на ринку представлений широкий ціновий діапазон покрівельних матеріалів. Вони серйозно відрізняються технічними та експлуатаційними характеристиками. Тому, щоб дах став надійним захисником вашого будинку від вітру, опадів та інших атмосферних явищ, потрібно вдумливо підходити до вибору матеріалу (у нас завжди якісний товар (с) "ЕвроКровля").
Прості варіанти. Найпростіші форми даху - одно- і двосхилі. Вони характеризуються великою надійністю і доступною вартістю. Відповідно до використовуваного покрівельного матеріалу облаштовується ухил скатів. Кроквяна система найчастіше виконується з натурального бруса - екологічного і безпечного природного матеріалу.
Вальмові дахи. Подібний варіант має чотири скати і досить простий в установці. Головне не помилитися в розташуванні кроквяної системи і дотримуватися правильної послідовності складання. Найкраще підходить для житлових споруд, побудованих у європейському стилі.
Складні в улаштуванні дахи. До такого типу заведено відносити багатосхилі, шатрові дахи, а також варіанти, що мають одночасне поєднання схилів з купольними і конічними конструкціями. Їхня вартість істотно вища за попередні, тому під час вибору такого даху потрібно проявляти увагу і враховувати всі нюанси. Складна покрівля може підійти для будівель з наявністю високих елементів різних розмірів або оригінальними планувальними рішеннями.
Деякі секрети планування каркаса
Проектування каркаса вимагає вдумливого підходу і врахування важливих деталей:
- Не варто економити на теплоізоляції, адже жити в холодному будинку некомфортно. Тому потрібно подбати, щоб було встановлено надійну паро- і гідроізоляцію.
- Конструкція повинна справлятися з будь-якими можливими навантаженнями (вага конструктивних елементів, снігових мас, впливу вітру і багато іншого).
- Слід облаштувати ефективну вентиляцію покриття. Це запобіжить передчасному псуванню несучих елементів і помітно збільшить період експлуатації будинку.
Різновиди дахів
- Плоска. Найбільш простий і економічний варіант. Вона не створює помітного нахилу і спирається на однакові за висотою стіни.
- Мансардна. Один із видів двосхилої покрівлі. Відрізняється наявністю ліній скатів, здатних заломлюватися під різними кутами. Завдяки цьому можна розширити корисну площу горищного приміщення і перетворити його на житлову кімнату - мансарду.
- Скатна. Вся її поверхня перебуває в похилому положенні. У практиці трапляються два варіанти - безгорищний, у якому несучі конструкції відіграють роль перекриттів верхнього поверху, і горищний із виділенням нежитлового приміщення між покрівлею і перекриттям.
- Вальмова. Дах із чотирма скатами, два з них виконані у вигляді рівнобедреної трапеції, а інші мають трикутну форму і розміщуються з фронтального боку.
- Напіввальмова. Усереднений варіант між вальмовою і двосхилою покрівлею. Відмітна особливість - відсутність загострених кутів, що зменшує вплив сильного вітру. Нерідко використовується в районах з частими бурями і сильними поривами вітру.
- Багатощипцева. Форма, яка використовується в будинках складної конструкції з різними прибудовами і мансардами. Характеризується великою кількістю зовнішніх і внутрішніх кутів. Зате зовні такий дах має оригінальний і величавий вигляд.
- Купольна. Забезпечує будинку естетичну привабливість, що робить її затребуваною у багатьох архітекторів. Покрівля вирізняється великими розмірами і досить високою ціною.
- Шатровий. Один з різновидів вальмового даху, оптимальний для квадратних або прямокутних будівель. Всі скати виконані у вигляді трикутників, чиї вершини з'єднуються нагорі в одній точці.
Покрівельні матеріали
- Ондулін - матеріал хвилеподібної структури, виконаний із целюлози з бітумним просоченням, характеризується тривалим терміном експлуатації та легкістю монтажу.
- Металочерепиця - найдоступніший і найпопулярніший варіант, має масу переваг, серед яких легкість, довговічність, відмінні антикорозійні властивості.
- Оцинкований лист - виконується з оцинкованої сталі з полімерним покриттям. Має доступну вартість, широку колірну гаму і тривалий період експлуатації.
- М'яка черепиця - виробляється на основі бітуму і скловолокна, у величезному асортименті колірних рішень. Успішно переносить температурні перепади, не створює шуму, а також відрізняється герметичністю.
Кожен матеріал має свої особливості, які потрібно враховувати при покупці. Гарантує високий ступінь надійності покрівлі товари в Інтернет-Магазині "Evrokrovlya".
Переваги комплексного підходу
Будівництво будинку дуже клопітка справа, в якій неприпустимі помилки. Уникнути неприємностей допоможе звернення до професіоналів, які гарантують виконання повного циклу робіт на високому рівні. Бригада кваліфікованих фахівців різних спеціальностей зведе будинок у короткі терміни, заощадивши сімейний бюджет. Переваги професійного підходу:
- використання якісних матеріалів;
- гарантії відмінного результату; ефективна організація діяльності;
- контроль на кожному етапі робіт;
- виконання нормативних приписів.