Будівництво будь-якої будівлі відбувається у кілька етапів. Для захисту від впливу агресивних факторів навколишнього середовища та надання йому декоративного та естетичного зовнішнього вигляду на фінальному етапі будівництва проводиться облицювання всіх його елементів.

Цокольний сайдинг - оздоблювальний матеріал, що користується величезною популярністю на ринку будівельних конструкцій. Він популярний через свої переваги:

  • Низька вартість, що дозволяє економічно зробити облицювання.
  • Простота монтажу. Облицьовувати цоколь сайдингом можуть навіть люди без спеціальної підготовки.
  • Монтаж цокольного сайдинга здійснюється в найкоротший термін.
  • Сучасний та стильний зовнішній вигляд, що перетворює будь-яку будову.

Монтаж сайдинга своїми руками – це просто (стаття від єврокрівлі)

Облицювання цоколя сайдингом своїми руками

Перш ніж приступити до обробки, слід точно розрахувати та купити необхідну кількість матеріалу. Крім сайдингу, для обробки цоколя вам знадобляться:

  • Профіль для решетування, що закріплюється до верху цоколя.
  • Самонарізи. Їх кількості має бути достатньо щоб закріпити профіль решетування та сам сайдинг.
  • Інструменти (лінійка, рулетка, шуруповерт, болгарка, ножиці тощо).

Матеріали та всі необхідні інструменти купувати потрібно заздалегідь. Монтаж цокольного сайдинга своїми руками не потребує особливої підготовки поверхонь. За рахунок цього цокольний сайдинг використовується для облицювання старих дерев'яних будинків або стін, при обробці яких не можуть застосовуватись важкі оздоблювальні матеріали.

Інструкція монтажу

Починати облицювання цоколя потрібно з установки решетування. По кутах будівлі встановлюються вертикальні стартові рейки, яких кріпляться горизонтальні панелі. Стартові рейки поверхні стіни потрібно кріпити саморізами, капелюшки яких не повинні щільно прилягати до панелі.

Панелі сайдинга завжди монтуються зліва направо. Кожна наступна повинна щільно впиратись у пази на попередній. Не можна допускати наявності щілин та просвітів між сусідніми панелями.

Існує кілька правил, дотримуючись яких можна досягти високої якості:

  • Заключний ряд панелей необхідно встановлювати після монтажу останньої рейки.
  • Деформацій та здуття на поверхні фанерованого цоколя можна уникнути, якщо не буде сильного натягу під час монтажу.
  • Отвори під труби або інші комунікації повинні бути трохи більшими (приблизно на 6 мм).

Завершальним етапом під час облицювання цоколя сайдингом є надання декоративного вигляду. Для цього можуть використовуватись декоративні зовнішні або внутрішні куточки.

Утеплення та вентиляція цоколя

Облицьовувати цоколь сайдингом для декоративних якостей немає сенсу. Агресивні умови навколишнього середовища вимагають додаткового захисту. Утеплювач досить легко сховати під панелі сайдінга. Для того, щоб захистити теплоізоляційний матеріал від впливу вологи, вологи, водяної пари, сайдинг з утеплювачем поділяються повітряною мембраною.

Вогкість значно підвищує активність біологічних організмів. У сирих умовах розвивається пліснява, грибок, мох тощо. Це негативно впливає на довговічність стін будівель. Неякісно утеплені стіни боятимуться перепадів температур (при промерзанні вони швидше руйнуватимуться) через те, що точка роси перебуватиме в середині стіни. Утеплення цоколя винесе її назовні, а вся волога, яка конденсуватиметься, видалятиметься через вентиляційний зазор.

Якісні утеплювачі для фундаменту повинні мати ряд переваг:

  • Він повинен мати високе значення жорсткості, за рахунок якого утеплювач надійно закріплюватиметься на цоколі і зберігатиме свою форму.
  • Низьким коефіцієнтом теплопровідності, що дозволяє ефективніше захищати будівлю від втрати тепла.
  • Матеріал утеплювача повинен мати низький коефіцієнт поглинання вологи. Це захистить його на тривалий час та захистить від руйнування.
  • Екологічність, яка забезпечить безпеку для мешканців.
  • Опірність вогню, що запобігає його розповсюдженню і робить будівлю привабливою п плані пожежної безпеки.

Найкращими теплоізоляційними матеріалами, за якими здійснюється монтаж сайдингу на фундамент, є:

  • Пінополістирольні плити, які не так часто застосовується разом з сайдингом, але його низька ціна робить його популярним.
  • Пінополіуретан. Цей матеріал вирізняється високими експлуатаційними характеристиками. Істотним його недоліком вважатимуться високу його вартість.
  • Ековата, що наноситься на цоколь напиленням. При затвердінні вона утворює міцне целюлозне волокно.
  • Мінераловатні плити є традиційними та одним з найпопулярніших варіантом утеплення цоколя при його обробці сайдингом. Цей утеплювач закріплюється на поверхні за допомогою спеціальних цвяхів.

Монтаж сайдинга на цоколь по шару утеплювача є зручним, естетичним та ефективним способом зовнішнього оздоблення цоколя.

Монтаж цокольного сайдингу - інструкція від Єврокрівлі

Попередня публікація Що краще: клінкерна плитка чи керамограніт?
Наступний пост Дахи в дерев'яних будинках: особливості, вибір, види

Коментарі

ukУкраїнська