рясний сніг на покрівлі заміського будинку створює проблему - можливість його лавиноподібного сходу. Вона легко вирішується придбанням та встановленням снігозатримувача. Цей захисний пристрій є елементом покрівлі і може встановлюватися як при будівництві будинку, так і в будь-який час після початку його експлуатації.

Залежно від виду пристрою вирішуються завдання: затримати масу снігу, але пропустити воду, що утворилася при його таненні, або розділити її на кілька частин, що зменшить при падінні силу кожної з них.

Снігоутримувач

 

Переваги будинків зі снігозатримувачами

Головна функція – забезпечення безпеки. Безпечність у цьому питанні може призвести до неприємних наслідків: отримання травм власниками будинку та несення відповідальності за законом, якщо це станеться з перехожими. За відсутності затримуючого пристрою прибирання снігу за допомогою лопати може закінчитися падінням з даху.

Крім забезпечення безпеки для людей, затримачі снігу виконують корисні функції для даху будинку – захист покрівлі та більш рівномірний розподіл навантаження на неї. Тепле повітря, що йде зсередини будинку, перетворює сніг, що лежить на даху, на крижану кірку. При сповзанні вона почне подряпати поверхню, ушкоджуючи захисне покриття покрівлі. Якщо дах виготовлений із металевих матеріалів, то утворення подряпин призведе до появи корозії та необхідності проведення ремонтних робіт.

Значення також має нахил даху – особливо важливо встановлювати снігоутримувачі, якщо він менший за 60°.

Зважившись на встановлення цього корисного пристрою, власники заміського будинку можуть бути спокійні довгий час – надійність конструкції забезпечує тривалу експлуатацію. Здійснювати заміну щороку не доведеться.

Конструкції

Існує два види конструкцій:

  • Снігобар'єри. Такі пристрої стримують сніг на даху навіть без часткового сходження. Вода після танення потрапляє у спеціальні водостоки;
  • Снігорізи. Призначені для розподілу снігу на окремі частини. Падіння снігової маси невеликими порціями є безпечнішим.

Вибір конструкції залежить від кількості опадів за зимовий період у регіоні та перепаду температур:

  • Бар'єрні снігозатримувачі найбільше підходять для районів, де коливання температури забезпечують регулярне очищення даху у вигляді талої води;
  • Снігорізи знаходять застосування в місцях із суворішим кліматом.

Будівельний ринок пропонує великий вибір для різних метеорологічних умов.

Види снігозатримувачів

Випускається кілька видів снігозатримувачів, що різняться між собою конструктивними особливостями та сферою застосування.

Основними критеріями вибору є:

  • Кількість опадів у місцевості;
  • Кут нахилу покрівлі;
  • Матеріал даху.

Враховуються також особисті переваги та фінансові можливості.

Трубчасті снігорізи

Трубчасті снігорізи – це вертикальні кронштейни, у спеціально передбачені отвори яких вставляють два ряди горизонтально розташованих труб діаметром 10-30 мм. Кріплення кронштейна до даху шурупами проводиться через поличку, що знаходиться знизу. Пристрої встановлюють вздовж периметра даху.

Конструкція вважається універсальною та дозволяє застосування на покрівлях усіх типів – рулонної, черепичної, листової. Деталі снігозатримувача трубчастого вигляду виготовлені зі сталі та покриті фарбою. Підібравши колір, можна зробити їх непомітними на тлі даху. Пристрій довговічний, корозії не схильне.

Трубчасті снігорізи

 

Гратчасті снігорізи

Снігобар'єри решітчастого типу є вертикально розташованими решітками, що закріплюються на даху за допомогою кронштейнів. Матеріал покрівлі підходить будь-який, оскільки під кожен його вид можна підібрати кріплення.

Розміри решіток, що мають різну конфігурацію, починаються з 5 см і досягають 15-20 см. З міркувань міцності товщина кронштейна має бути більшою, ніж у самої решітки.

Гратчасті снігорізи

 

Кутові снігорізи

Кутові снігоблокатори знаходять застосування при невеликих обсягах снігу. Є металевими виробами кутового профілю. Внизу є полички, через отвори яких відбувається кріплення до покрівлі.

Застосування знаходять у регіонах, де кількість снігу, що випадає за зиму, незначна. Вирішують проблему снігових мас на дахах, що мають не надто великий ухил.

Кутові снігорізи

 

Бугелі

Бугельні снігозатримувачі, інші назви – гачкові та точкові, в силу конструкції не мають можливості затримувати масив снігу значного розміру. Частіше вони використовуються в поєднанні з трубчастими та решітчастими. Окремо можуть застосовуватись тільки для м'якої покрівлі, що має невеликий ухил.

Бугелі

 

Конструкція – трикутники із пластиною для кріплення. Вони не запобігають повністю сходження снігу, а зменшують силу під час його падіння.

Установка снігозатримувачів

Установка кожного з видів має особливості. Можна робити її по всій довжині або над деякими об'єктами: входом, балконами, місцем паркування транспорту, пішохідними доріжками.

Не можна проводити монтування безпосередньо на карнизному звисі, а також надто близько від нього. Карниз може впасти вниз разом зі снігозатримувачем та лавиною снігу. Відстань, яка є оптимальною, – 50-80 см. Розташовувати треба паралельно нижньому краю даху.

Кріплення зазвичай входить у комплект поставки. Отвори для кріплення ущільнюють гумовими прокладками. Перед початком бажано зробити розмітку даху крейдою.

Установка трубчастого снігозатримувача

Кріплення – до решетування через покрівельний матеріал. Розташовувати для отримання потрібного ефекту не менше, ніж у два ряди. Секції у кожному ряду встановлюються послідовно шляхом стикування труб. Нижня труба має бути розташована не більше 3 см від поверхні даху. Відстань між рядами – 60-110 див.

Установка гратчастого снігозатримувача

При установці застосовується такий же прибивний монтаж, як і у трубчастих, - кріплення через покрівлю до решетування.

На відміну від інших конструкцій сітчасті снігозатримувачі допускається встановлювати по краю карниза.

Установка кутового снігозатримувача

Кути закріплюють у шаховому порядку таким чином, щоб була охоплена вся поверхня. Відстань між рядами – 50-100 см. Монтаж проводиться за допомогою покрівельних болтів та гумової прокладки, що входять до комплектності. Фіксацію легко здійснювати за допомогою шуруповерта.

Установка бугелів

Точкові снігоутримувачі встановлюють у необхідну кількість рядів, що залежить від габариту даху, через 50-100 см між ними, дотримуючись шахового порядку. Монтувати бугелі зручно під час настилу покрівлею: на латах позначають місця їх кріплення, фіксують шурупами на дошках планку для кріплення і маскують черепицею місця кріплення.

Техніка безпеки

Робота на висоті передбачає дотримання необхідних заходів безпеки:

  • Використання страхувальних поясів та тросів;
  • встановлення по краях тимчасових обмежувачів для захисту від падіння;
  • Застосування взуття з ковзною підошвою.

Правильно підібрані снігозатримувачі, крім того, що виконуватимуть свою основну функцію, зможуть надати заміському будинку архітектурну закінченість.

Попередня публікація Особливості монтажу паркану з профнастилу своїми руками
Наступний пост Реконструкція шиферної покрівлі з водостічної системи Rainway для будівлі школи-інтернату

Коментарі

ukУкраїнська