Монтаж м'якої покрівлі відрізняється простотою так, що використовуючи руберойд або бітумну черепицю, можна в короткий термін покрити значні площі. М'які покрівельні матеріали придатні як для плоского, так і похилого даху. Різні виробники бітумної черепиці гарантують різний термін бездоганної служби, зазвичай це 15 – 20, рідше – 25 років, а повний термін експлуатації – 30 і більше років. Рубероїди служать від 2 до 10 років, залежно від їх складу.

З чого складається покрівельна конструкція

Влаштування м'якої покрівлі залежить від конструкції даху. Для плоских рішень рекомендуються рулонні матеріали, для похилих - штучні (черепична гонта). Бітумну черепицю успішно використовують на таких дахах:

  • Конусоподібна
  • Купольна
  • Скатна
  • Склепінна

м'яка черепиця ЄвроКровля

Якщо використовується покрівля з м'якої черепиці, то оптимальний кут нахилу дахових схилів не повинен виходити за межі діапазону 15 – 45 градусів. Рулонні руберойди та мембрани хороші на плоскому (нульовому ухилі) та на пологому (не більше 12 градусів) даху. В індивідуальному будівництві плоскі та пологі рішення гарні хіба що для гаражів, сараїв та інших господарських будівель. Укладання м'якої покрівлі у вигляді черепичних листів проводиться на суцільну тверду основу. Інакше через гнучкість матеріалу можливе прогинання або провисання під впливом опадів, вітру і власної ваги листів. Підставу роблять із деревних матеріалів. Це може бути:

  • плита OSB-3 – недорога та досить міцна;
  • фанера вологостійка марки ФСФ;
  • шпунтована або обрізна дошка, вологістю трохи більше 20%.

При спорудженні дощатого латання зазори між дошками повинні бути не більше 3 – 5 мм. Товщина плит або дощок для решетування залежить від кроку крокв. Якщо він не більше 300 мм, то стане в нагоді OSB і фанера товщиною до 9 мм. При 600-міліметровому кроці треба використовувати 12-міліметрову плиту або фанеру, а дошка має бути завтовшки 20 мм. Якщо 900 мм, то відповідно 18, 18 і 23 мм; на 1200-мм крок – 21, 21 та 30 мм; 1500 – 27, 27 та 37 мм. Для кріплення обрешітки на крокви треба попередньо облаштувати дощату контррешетку з кроком, рівним або трохи більше кроку крокв. І крок, і ширина дощок повинні забезпечувати надійне кріплення плит і дошок обрешітки цвяхами або шурупами. При необхідності дах під м'яку покрівлю утеплюється з боку горищного приміщення. У підпокрівельному просторі необхідно закріпити (наприклад, на контробрешітці) теплоізоляційний матеріал. Зазвичай використовується:

  • вологостійкий пінопласт (пінополістирол);
  • негорюча мінеральна вата.

Щоб волога на горищі не накопичувалася ні на утеплювачі, ні на внутрішній поверхні решетування та черепиці, необхідна вентиляція. Для вільного струму повітря, треба передбачити продухи з боку торців схилу - зазор між латами і контр-латами. Додатково (залежно від площі даху) можна облаштувати біля ковзана віддушини із пластиковою трубою та (або) відкриті торці схилів. Вентиляційний зазор потрібен також між покрівельним матеріалом та шаром теплоізоляції.

Особливості укладання

Технологія м'якої покрівлі – це матеріали (основні та допоміжні), обладнання, інструмент та операції. Таким чином, вам може знадобитися все або частина такого переліку:

  • Битумна черепиця
  • Смолоскип або пальник або будівельний фен
  • Покрівельний цвях
  • Рукавички для захисту рук
  • Гідроізоляційне полотно (килим)

 

Якщо використовуєте самоклеючу черепицю (для холодного укладання), то ні фен, ні пальник не знадобляться. Незалежно від методу приклеювання використовується додаткове кріплення кожної черепичини покрівельним цвяхом. Щоб дах з м'якої покрівлі бездоганно служив десятиліттями, необхідно використовувати додатковий гідроізоляційний килим. Це рекомендують всі виробники бітумної черепиці. До кожного виду черепичного листа потрібен свій матеріал, а найоптимальніший варіант Вам підкажуть постачальники. Тут важлива сумісність килимового та черепичного матеріалу, щоб уникнути здуття при коливаннях температури. Установка м'якої покрівлі починається із настилу гідроізоляційного килима. Суцільний необхідний, якщо ухил схилу не перевищує 18 кутових градусів. На крутіший дах полотно обов'язково стелиться лише:

  • в розжолобках,
  • вздовж фронтонів,
  • на ковзанах,
  • на звисах,
  • навколо виходу інженерних систем, димових та вентиляційних труб,
  • на опуклих кутах.

Укладання покрівлі

Частина виробників черепиці критикує метод часткового покриття полотном, інша частина – рекомендує. Отже, перед ухваленням рішення порадьтеся із постачальником матеріалу. По периметру схилу, поверх решетування слід прибити металеву планку для захисту торців. Щоб не порушувати майбутній малюнок покрівельної поверхні, перед укладанням слід розмітити решетування лініями:

  • горизонтальними, з кроком п'ять рядів укладеної черепиці;
  • вертикальними – один гонт (черепичний лист).

Після цього приступайте до укладання черепичного листа. Починати треба з карнизного ряду (зверху вниз, уздовж краю дахового схилу), а з лівого або з правого боку даху – не має значення. У самоклеючих сортів з кожного листа треба зняти захисну плівку і приклеїти гонт до решетування. На звичайній черепиці шар бітуму прогрівається полум'ям пальника або гарячим повітрям фена до розм'якшення і укладається на решетування. В обох випадках укладені гонти додатково фіксуються покрівельним цвяхом з кроком, що дорівнює ширині листа. Цвяхи (по 4 на кожну гонту) забивати треба на відстані 2 – 3 см від краю листа. Після завершення крайнього ряду приступайте до наступного, і тут професіонали радять починати від середини першого ряду – це полегшить вирівнювання рядів по горизонталі. Слідкуйте, щоб наступний гонт покривав цвяхи, забиті в попередній гонт. Таке укладання з нахлестом (3 см або трохи більше) гарантує повну гідроізоляцію даху.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Попередня публікація The best seller of Roto 2016
Наступний пост Мансардний дах своїми руками

Коментарі

ukУкраїнська